Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

szlagier

wegetarianizm chorobą


W ostatnich dniach przez polski internet rozeszła się wiadomość o
tym, że wegetarianizm został wpisany przez WHO na listę zaburzeń
psychicznych. Wiadomość miała duży oddźwięk, jarosze gromko
protestowali.

jestem najbogatszym Polakiem i… mam do rozdania 10 milionów zł.


Sporo osób ostatnio propaguje odsyłacz do strony http://plcm.pl/3494-Jestem_Najbogatszym_Polakiem_i_Mam_do_Rozdania_10_Milionow_zl. Strona jest częścią serwisu PLCM.pl, w którym internauci polecają sobie wzajemnie „śmieszne” obrazki i tym podobne atrakcje. Przy odpowiednio dużej liczbie poleceń można uzyskać punkty, które rzekomo można wymienić na nagrody.

palą psy żywcem przed Euro 2012


"W Leśniczanskie (Ukraina) stworzono ruchome krematoria dla zwierząt.
Całość jest wprowadzana w „życie” jako program przygotowań do EURO
2012. Do pieców wrzuca się jeszcze żywe zwierzęta… Ludzie, którym nie
jest to obojętne zbierają podpisy pod petycję z żądaniem wstrzymania
tego zwyrodnialstwa… Trzeba zebrać 5 000 podpisów, podpisują się z
całego świata, lecz na dzień dzisiejszy zebrano tylko połowę podpisów.
Niestety petycja jest w j. angielskim, co stwarza trudności dla
niektórych ludzi. (trzeba wypełnić pola na prawej tablicy i nacisnąć
przycisk „Sign Now”)"

akces do partii bydlaków


Zbliżają się kolejne wybory, więc należy spodziewać wzmożonej fali politycznych łańcuszków i fałszywek. Tego rodzaju kampania wyborcza zaczyna się notką w — nomen omen — „Wyborczej”.

góra lodowa


gora-lodowa0.png

Ta fotografia została wysłana przez kierownika platformy wiertniczej Global Marine Drilling, znajdującej się w pobliżu St. Johns, Newfoundland. Ich ekipa zajmuje się zmianą kierunku dryfowania gór lodowych przy użyciu holowników, aby nie dopuścić do zderzenia z platformami wydobywczymi.

dr Paulo Ubiratan radzi


Kochani, przesyłam Wam tłumaczenie wywiadu z niejakim Dr Paulo Ubiratan ze szpitala w brazylijskim Porto Alegreon, którego udzielił on lokalnej telewizji. Wywiad ten podobno od wielu miesięcy jest rozsyłany, powielany, komentowany i chwalony przez miliony mieszkańców Ameryki Łacińskiej.

Stalin i Beria sadzą drzewa pod Smoleńskiem


Ta pocztówka krąży w rosyjskiej sieci. Stalin i Beria sadzą drzewa na lotnisku w Smoleńsku 10 kwietnia 1940 roku

Nostradamus o Smoleńsku


W ostatnich dniach cała Polska żyła smoleńską tragedią. Naturalna jest w takich chwilach potrzeba żałoby, zadumy, refleksji, jednak już od pierwszych godzin tragicznemu wydarzeniu towarzyszył także swoisty „folklor”, folklor, który może budzić niesmak, ale który w sposób nieubłagany otacza każde katastrofalne wydarzenie. Najdziwniejszym przejawem tego folkloru były przepowiednie, które rzekomo miały wieścić śmierć pasażerów prezydenckiego samolotu.

Beethoven i aborcja


beethoven-i-aborcja0.jpg

A gdy postawiono kwestię: ojciec jest syfilitykiem, matka gruźliczką, mieli już czworo dzieci, z których jedno jest ślepe, drugie umarło przy urodzeniu, trzecie jest głuchonieme, a czwarte gruźliczne. Pojawia się nowa ciąża. Czy radzilibyście ją przerwać? Z pewnością – odpowiedziałoby 95 proc. rodziców. – A więc zabilibyście Beethovena.

magiczny list


Wyzyskiwanie łatwowierności za pomocą zabobonu. Jedno z pism śląskim donosi, że jacyś ludzie niesumienni rozszerzają wśród ludu naszego list, pisany lichą polszczyzną, w którym się roi od bluźnierstw niedorzecznych, herezji i obrazy religji. Czynią to jacyś ludzie, licząc na łatwowierność i obawę żon o życie mężów swoich, którzy poszli na wojnę. Kto taki niedorzeczny list przy sobie nosi, tego żadna kula rzekomo nie trafi ani nie zabije, powiada to pismo, podobno wiele żon nabyło taki niedorzeczny list i posłało go mężom swoim.

Subskrybuj zawartość
design by Stainless Design