Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

najprawdopodobniej fałszywe

niewysłany kupon totolotka


Grający w totolotka za każdym razem obstawia te same numery, kiedy w końcu numery wypadają w losowaniu, okazuje się, że...

totolotek0.png

Bohater legendy wysyła przez całe życie kupony totolotka zawsze z tymi samymi numerami, pewnego razu z przyczyn losowych nie dociera do kolektury i właśnie w tym dniu wypadają jego numery. Legendę tą, oczywiście jako autentyk, słyszałem z ust kilku, jeśli nie kilkunastu, niezwiązanych ze sobą osób, zawsze dotyczyła cioci, babci, sąsiada, a opowiadający zarzekali się, że to szczera prawda.

Dolores Miednica


Istnieje kobieta nazywająca się Dolores Miednica.

[…] „Dolores Miednica” — tyle już osób opowiadało mi, że w klasie obok była taka dziewczynka, że czyjaś mama-nauczycielka miała taką uczennicę, że lekarz-pediatra kiedyś konsultował tę dziewczynkę, że koleżanka-pracownica urzędu kiedyś załatwiała taką interesantkę itd.

wybuch w sedesie


Mężczyzna rzuca niedopałek do sedesu.

wybuch-w-sedesie0.png

Pewien mężczyzna wylał do sedesu resztki rozpuszczalnika. Niedługo potem w wiadomym celu zasiadł na sedesie. Mężczyzna — jak miał w zwyczaju — wypalił papierosa i wyrzucił tlący się niedopałek do sedesu. [...]

proszek na stare baby


Ci okropni starzy ludzie, tylko zajmują miejsca w tramwaju.

proszek-na-stare-baby0.png

Do przepełnionego tramwaju wsiadły dwie starsze kobiety, które wymownie stanęły nad dwoma siedzącymi młodymi mężczyznami, zaczęły postękiwać, coś gadały. Mężczyźni byli obcokrajowcami i nie rozumieli, co kobiety mówią, ale domyślili się, że chodzi o to, by ustąpili im miejsca.

narciarka bez spodni


Fatalne skutki próby załatwienia potrzeby fizjologicznej na narciarskim stoku.

Moja ciotka, starsza kobieta pojechała ze swoją synową na narty. A że dawno nie jeździła, to czuła się trochę niepewnie. Niestety jak to z wiekiem bywa, zachciało sie jej siusiu, tylko trochę szkoda jej było marnować wykupionych wyciągów na zjazd do WC. [...]

ale się pani wystroiła!


Kobieta myli płyn do higieny intymnej z żelem z brokatem.

Moja znajoma ;) miała umówioną wizytę u ginekologa, więc umyła się, założyła czyste majtki i poszła. Ginekolog spojrzał na badane miejsce i stwierdził: ALE SIĘ PANI WYSTROIŁA. Znajoma nie skomentowała, ale całą drogę do domu zastanawiała się, o co mu chodziło. [...]

dr Paulo Ubiratan radzi


Kochani, przesyłam Wam tłumaczenie wywiadu z niejakim Dr Paulo Ubiratan ze szpitala w brazylijskim Porto Alegreon, którego udzielił on lokalnej telewizji. Wywiad ten podobno od wielu miesięcy jest rozsyłany, powielany, komentowany i chwalony przez miliony mieszkańców Ameryki Łacińskiej.

bałwan na hydrancie


Fatalne skutki rozjeżdżania bałwanów.

Dnia 12 stycznia 2010 r. w audycji Zapraszamy do Trójki prowadzący przeczytał mejla od słuchaczki z Poznania. Chodziło o następującą zabawną historię: dzieci ulepiły bałwana, ktoś złośliwie rozjechał go samochodem, dzieci ulepiły drugiego bałwana, znów został rozjechany, następnego dnia dzieci ulepiły trzeciego, tym razem... na hydrancie.

dziecko z gwiazdy


Gimnazjalistka w ciąży z wizytą u lekarza.

Nedawno [sic!] znajoma ginakolog [sic!] w moim mieście opowiedziała mi,że przyszła do niej 14 - letnia gimnazjalistka w ciąży. A dialog mniej więcej wyglądał tak:

zagubiony indeks


Zagubiony studencki indeks odnaleziony w nieoczekiwanym miejscu.

[...] studentka przyszła do dziekanatu po swój indeks.

Subskrybuj zawartość
design by Stainless Design