Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

samochód

podwójna kradzież


Skradziony rower bądź samochód niespodziewanie wraca do właściciela.

Na początku tego roku usłyszałam od koleżanki z pracy opowieść, której bohaterką rzekomo była jej znajoma. Historia miała się wydarzyć w Poznaniu, w ubiegłym roku. Otóż owa znajoma pewnego razu zostawiła rower między drzwiami od domofonu a wewnętrznymi drzwiami prowadzącymi na klatkę schodową. Niestety, rower ukradziono. Jakie było zdziwienie bohaterki opowieści, gdy dwa, trzy dni później rower został odstawiony z powrotem. Do roweru przyczepiona była kartka z przeprosinami, ktoś tłumaczył się, dlaczego „pożyczył” sobie rower (chodziło o jakieś nagłe wydarzenie życiowe). […]

kradzież auta na naklejkę


!!! OSTRZEŻENIE !!!! - do posiadaczy aut.

W ostatni Weekend w Piątkowy wieczór zaparkowaliśmy na publicznym
parkingu. Jak wyjeżdżaliśmy z parkingu to zauważyłem naklejkę na
tylnej szybie. Na szczęście kolega powiedział mi żeby się nie
zatrzymywać bo ktoś może czekać aż ja wysiądę z samochodu. Po
dojechaniu do domu zdjąłem kartkę, która była zwykłym rachunkiem za
paliwo.

samochód śmierci


Dlaczego ten sportowy samochód jest taki tani?

samochod-smierci0.jpg

[…] w połowie lat 90. kolega proponował mi w bardzo atrakcyjnej cenie zakup „prawie nowego” poloneza. Był naprawdę tani. Tylko że, dodał kolega, samochód znaleziono w lesie. Stał przez kilka tygodni, a w nim […]

podróż pijaka


Pijany rowerzysta udaje się w daleką podróż.

podroz-pijaka0.png

[…] kuzyn mojej koleżanki wybrał się z kumplami samochodem na koncert z Gdańska do Warszawy. Ponieważ nie mieli zbyt wiele czasu z góry, zaplanowali wrócić zaraz po koncercie do domu. Gdzieś niedaleko Warszawy zauważyli leżącego w rowie pijanego rowerzystę. Ponieważ jechali minibusem, postanowili, że jeśli w drodze powrotnej wciąż będzie leżał w tym rowie, to pomogą biednemu człowiekowi i podrzucą go do domu.

blondynki na holu


Panie niefortunnie holują zepsuty samochód.

blondynki-na-holu0.png

Mój kolega opowiadał mi, że jego znajomy jechał kiedyś samochodem, i jak to czasem bywa, napotkał stojące na poboczu auto, a przy nim wymachującą rękami kobietę. Zatrzymał się i zapytał uprzejmie, co się stało. Jak łatwo zgadnąć, dowiedział się, że jej pojazd z niewiadomych przyczyn odmówił posłuszeństwa, a ona zupełnie się na tym nie zna.

kradzież babci


Babcia umiera podczas rodzinnej wycieczki, zwłoki giną w drodze powrotnej.

Znajomi znajomych pojechali z całą rodziną na Słowację na narty. Nagle na zawał umiera babcia. Ponieważ wszystkie formalności związane ze zgłoszeniem sprawy, słowackim śledztwem i przesłaniem ciała do Polski, byłyby długie i kosztowne, znajomi postanowili wwieźć babcię do kraju, przewożąc ją w „bagu” na dachu samochodu, gdzie wcześniej trzymano narty.

bałwan na hydrancie


Fatalne skutki rozjeżdżania bałwanów.

Dnia 12 stycznia 2010 r. w audycji Zapraszamy do Trójki prowadzący przeczytał mejla od słuchaczki z Poznania. Chodziło o następującą zabawną historię: dzieci ulepiły bałwana, ktoś złośliwie rozjechał go samochodem, dzieci ulepiły drugiego bałwana, znów został rozjechany, następnego dnia dzieci ulepiły trzeciego, tym razem... na hydrancie.

po rondzie na wstecznym


Grupa mężczyzn pod wpływem środków odurzających powoduje wypadek na rondzie.

rondo0.png
Grupa młodych mężczyzn spotkała się towarzysko, głównym punktem programu było palenie marihuany. W stanie takiego odurzenia jak wiadomo można mieć różne pomysły, oni akurat postanowili wybrać się na nocną przejażdżkę po mieście, zdaje się, że maluchem, zabierając ze sobą oczywiście pozostałe „palenie”. Dojechali do jakiegoś ronda, gdzie ich pomysły przybrały nowy kształt: postanowili mianowicie przejechać się po nim tyłem, pod prąd.

zabójca na tylnym siedzeniu


Na kobietę prowadzącą samochód czyha zabójca ukryty na tylnym siedzeniu.

Opowieść o mordercy przyczajonym na tylnym siedzeniu samochodu (The Killer in the Backseat) to klasyczna amerykańska legenda miejska, opowiadana w różnych wariantach przynajmniej od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku [1].

Nie sądziłem wcześniej, że ta historia jest znana w Polsce, tym większe było moje zaskoczenie, kiedy odnalazłem w polskim internecie żywe i aktualne przykłady tej historii. Opowieść może toczyć się tak:

Subskrybuj zawartość
design by Stainless Design