Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

kot

kot w mikrofalówce


Starsza kobieta suszy kota w mikrofalówce.

[...] Działo się to w USA. Otóż była sobie pani, która miała kotka. Pewnego dnia kupiła sobie kuchenkę mikrofalową. Zapoznała się z instrukcją dołączoną do tegoż sprzętu. Oczywiście zrozumiała, że sprzęt emituje ciepło i można w nim podgrzewać różne rzeczy. Pewnego dnia, gdy umyła swojego kotka, postanowiła go wysuszyć za pomocą zakupionego sprzętu.

kradzież zdechłego zwierzęcia


Złodziej połaszczył się na pakunek ze zdechłym zwierzęciem.

Jedna z popularniejszych legend miejskich o globalnym zasięgu dotyczy zdechłego zwierzęcia, psa lub kota. Pupil kończy swój żywot, jego właściciel nie za bardzo wie, co zrobić z zewłokiem, w końcu pakuje go do walizy (albo do pudła) i udaje się w podróż środkami komunikacji miejskiej...

kot i grdyka


Kot atakuje śpiącego człowieka.

Ponoć [...] kiedyś kot zadusił małe śpiące dziecko. Dziecku spało i ruszała mu się grdyka, wiec kot myślał, że to mysz i skoczył, i zadusił dziecko.

Dlatego koty nie powinny przebywać w miejscach — tam gdzie małe dzieci :)

puma w Polsce


Po Polsce grasuje puma.

Wszystko zaczęło się jesienią 2008 roku, kiedy mieszkaniec podkrakowskiej wsi Jeziorzany dostrzegł w lesie zwierzę przypominające młodą lwicę bądź pumę. Zakrojone na szeroką skalę (m.in. z udziałem antyterrorystów i dwóch śmigłowców, koszt: 50 tys. zł) poszukiwania „pumy” zakończyły się niepowodzeniem.

magiczny kot


slajd 1.

Subskrybuj zawartość
design by Stainless Design