Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

usunąć śledzika


metryczka
okres aktywności: 
wrzesień 2009
łowca: 
vikuserro
łowca: 
magness
łowca: 
drozdzu
popularność
e-mail: 
9
USENET: 
0
WWW: 
52
UWAGA! USUNĄĆ ŚLEDZIKA! Wklejcie to na swojego śledzika! Jeżeli
uzbieramy 70% użytkowników nk... to usuną śledzika!!

komentarz

Liczni użytkownicy serwisu nasza-klasa.pl komunikują się z Panem Gąbką za pomocą łańcuszków i łańcuszkopodobnych apeli, protestów, akcji itd. Tak było na przykład, gdy nasza-klasa.pl wprowadziła opłaty za niektóre funkcje serwisu i tak się stało w przypadku Śledzika. Śledzik to będący częścią naszej-klasy.pl podserwis (jest też dostępny niezależnie pod adresem sledzik.pl) udostępniający funkcje mikrobloga. (Mikroblogowanie polega na zamieszczaniu krótkich komunikatów, zwykle typu „robię to a to”, „jutro planuję...”, „pojutrze jadę do...”, komunikaty te śledzą na bieżąco nasi znajomi czy inne zainteresowane osoby.)

Z jakichś powodów Śledzik nie przypadł do gustu sporej części (większości?) naszoklasistów. Co gorsza dla malkontentów, Śledzik zajmował sporą część ekranu, jego usunięcie nie dla wszystkich było proste. Serwis został udostępniony 9 września, a już (przynajmniej) 13 września pojawił się antyśledzikowy łańcuszek. Co zabawne, łańcuszek ten rozprzestrzeniany był głównie poprzez... Śledzika (też przez Gadu-Gadu i inne formy komunikacji internetowej). Efekt był taki, że w poniedziałek, 14 września wielu (większość?) użytkowników naszej-klasy.pl ujrzało taki obrazek:

wszystkie komunikaty to łańcuszek...

Wkrótce pojawiły się też inne antyśledzikowe komunikaty, oto popularniejsze (dziękuję vikuserro, magness i drozdzu za podesłanie przykładów):

OD ADMINISTRACJI: Uwaga Drodzy klasowicze. W związku z dużą liczbą
wiadomości do nas z prośbą o usunięcie "Śledzika" chcemy dowiedzieć
się jak dużo osób na prawdę nie chce, aby ta opcja została. Jeśli
Śledzik ma zniknąć- skopiuj wiadomośc i wyślij.NK
Od Piotrka Głowny Założyciel N-k : Widze ze nasz komunikator Śledzik
jest totalnym Nie Wypałem , niestety jego usunięcie potrw a kilka dni
w zamian za przeprosiny Dostajecie 300 eurogąbek jedynie co musicie
zrobic to dodać to na sledzika .
KONIEC ŚLEDZIKA!! Informujemy wszystkich użytkowników, że należy w
ciągu 20 minut wkleić ten tekst na swojego Śledzika, aby się go
pozbyć, w innym wypadku Śledzik pozostanie w Waszych profilach
Admin: to już ostatnia informacja, prosimy o DOKŁADNE skopiowanie tej
wiadomości, proszę nie pomijać kodu na jej końcu - pozwoli nam to
zliczyć, ile osób pragnie usunięcia śledzika. Pozdrawiamy, zespół
Naszej-Klasy. kjd-49043u-43rv-vdsvggZ-6745DE Sk
100000 EUROGĄBEK!!!UWAGA!! WKLEJCIE TĄ WIADOŚĆ DO SWOJEGO ŚLEDZIKA TO
OTRZYMACIE 100000 EUROGĄBEK!!
NIE CHCEMY ŚLEDZIKA:WKLEJ TO DO TWOJEGO ŚLEDZIKA A PO 2 GODZINACH
AUTOMATYCZNIE WYŁĄCZAJĄ ŚLEDZIKA!!!
NIE CHCEMY ŚLEDZIA.WKLEJ TO DO SWOJEGO ŚLEDZIA, A PO 2 GODZINACH
AUTOMATYCZNIE WYŁĄCZAJĄ ŚLEDZIA!!
Administator: NK zrozumiało błąd jakim był śledzik dlatego nowy program bedzie usuniety ale tylko u tych osób którzy tego chcą. Te osoby niech wkleją tą wiadomość do swojego śledzika a za 1 godzine śłedzik bedzie usuniety z ich konta Administator
Uwaga! Kod na likwidacje Śledzia **4231424234124### Skopiuj całość do swojega śledzia po czym wyloguj się z naszej klasy i zaloguj ponownie - i po sprawie ! Uwaga ! Jeżeli usuniesz śledzia możesz go przywrócić tym samym kodem ;)
KONIEC ŚLEDZIKA! ZESPÓŁ NASZA KLASA SP.Z O.O. ul. Gen. J. Bema 2 50-265 Wrocław INFORMUJEMY WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW, ŻE NALEŻY W CIĄGU 24 h WKLEIĆ TEN TEKST NA 'SWOJEGO ŚLEDZIKA', ABY SIĘ GO POZBYC, W INNYM WYPADKU ŚLEDZIK POZOSTANIE W WASZYM PROFILU

Jak widać, w niektórych przypadkach antyśledziki udają, że pochodzą od administracji Naszej Klasy („OD ADMINISTRACJI”, „Admin:”, „Od Piotrka Głowny Założyciel N-k”), co oczywiście nie jest prawdą (nie są też, rzecz jasna, prawdą stwierdzenia, że za rozesłanie łańcuszka użytkownik dostanie premię). W tym sensie jest to fałszywka. Trudno powiedzieć, ile osób rozsyłających antyśledziki w nie wierzy, a ile robi to dla „jaj”.

Pojawiły się też antyśledzikowe obrazki, na przykład:

Śledzikowi mówię zdecydowane NIE

Śledzik być może zostanie pokonany swoją własną bronią, nie zdziwiłbym się, gdyby próg 70% (z pierwszego łańcuszka) został przekroczony. Oczywiście to zupełnie arbitralny odsetek, Pan Gąbka niekoniecznie musi się ugiąć i wyłączyć Śledzika. Alternatywne scenariusze to naturalne wygaśnięcie antyśledzikowych łańcuszków i zaakceptowanie Śledzika przez naszoklasistów (może nawet antyśledzikowy szum paradoksalnie sprawi, że użytkownicy zainteresują się usługą?) lub... odfiltrowanie przez Śledzika „antyśledzików”. W każdym razie w tej chwili przeciwnicy Śledzika triumfują, strona z serią wiadomości typu „UWAGA! USUNĄĆ ŚLEDZIKA...” na środku ekranu, wygląda dość żenująco.

Pragnę też wspomnieć, że

Pragnę też wspomnieć, że ostatnio popularne stały się też ataki antyśledzikowe (które można też podciągnąć pod miano łańcuszka) w formie graficznej. Dla przykładu: http://i29.tinypic.com/fuc8hs.jpg

O, dziękuję, nie

O, dziękuję, nie widziałem jeszcze tego. Ciekawe, czy pojawi się tyle obrazków, ile w przypadku protestów przeciwko wprowadzenie opłat za niektóre usługi na NK.

sledz

a ja znalazlam rozne warianty u siebie na n-k:

OD ADMINISTRACJI: Uwaga Drodzy klasowicze. W związku z dużą liczbą wiadomości do nas z prośbą o usunięcie "Śledzika" chcemy dowiedzieć się jak dużo osób na prawdę nie chce, aby ta opcja została. Jeśli Śledzik ma zniknąć- skopiuj wiadomośc i wyślij.

KONIEC ŚLEDZIKA!! Informujemy wszystkich użytkowników, że należy w ciągu 20 minut wkleić ten tekst na swojego Śledzika, aby się go pozbyć, w innym wypadku Śledzik pozostanie w Waszych profilach

Admin: to już ostatnia informacja, prosimy o DOKŁADNE skopiowanie tej wiadomości, proszę nie pomijać kodu na jej końcu - pozwoli nam to zliczyć, ile osób pragnie usunięcia śledzika. Pozdrawiamy, zespół Naszej-Klasy.

Ignorujemy śledzika ponieważ śmierdzi zdechłą rybą ;). wstaw to na swojego śledzika a za kilka minut zniknie. to prawda. spróbój sam to się przekonasz !

Koniec ze śledzikiem.!.! Po co nam taka nowa możliwosc na nk WKLEJ TO NA SWOJEGO ŚLEDZIKA A DOSTANIESZ 1 PREZENT OD EUROGĄBKI!..

100000 EUROGĄBEK!!!UWAGA!! WKLEJCIE TĄ WIADOŚĆ DO SWOJEGO ŚLEDZIKA TO OTRZYMACIE 100000 EUROGĄBEK!!

NIE CHCEMY ŚLEDZIKA:WKLEJ TO DO TWOJEGO ŚLEDZIKA A PO 2 GODZINACH AUTOMATYCZNIE WYŁĄCZAJĄ ŚLEDZIKA!!!

kolejny obrazek

kolejny protest w formie graficznej

http://i28.tinypic.com/zso8kz.jpg

ofiary śledzika

Matko, mam fajnych znajomych bez liku, ale padają ofiarą tego łańcuszka, zgroza! ;(

Inne formy łańcuszka

Już drugiego dnia na śledziku były porady jak za pomocą wtyczek w przeglądarkach go usunąć.

A tymczasem dzisiaj tak oto wygąda mój śledzik z kilkoma innymi formami antyśledzikowego łańcuszka:

http://img3.imageshack.us/img3/4673/usunledzika.png

Śledzik

Wow, najpierw łańcuszek postuluje akcję ludu przeciwko śledzikowi, potem jest przedstawiony jako reakcja administracji na niezadowolenie ludzi śledzikiem i chęć odpytania ludności:
"OD ADMINISTRACJI: Uwaga Drodzy klasowicze. W związku z dużą liczbą
wiadomości do nas z prośbą o usunięcie "Śledzika" chcemy dowiedzieć
się jak dużo osób na prawdę nie chce, aby ta opcja została. Jeśli
Śledzik ma zniknąć- skopiuj wiadomośc i wyślij.NK"

Potem już zrezygnowany "Założyciel" przepraszał:
"Od Piotrka Głowny Założyciel N-k : Widze ze nasz komunikator Śledzik jest totalnym Nie Wypałem , niestety jego usunięcie potrw a kilka dni w zamian za przeprosiny Dostajecie 300 eurogąbek jedynie co musicie zrobic to dodać to na sledzika ."

prawie..

Oszczędziliście twórcom tego żenującego łańcuszka wstydu, w oryginalnej wersji to jeśli "uzbieramy 70% użytkowników nk...to usunął śledzika". Nie wiem jak tępym trzeba być by rozpowszechniać podpisując własnym nazwiskiem coś tak rażąco bzdurnego.
Pozdrowienia dla twórców atrapy, dobrze że jesteście :)

Z zasady nie poprawiam

Z zasady nie poprawiam błędów ortograficznych w łańcuszkach (pół życia
bym na to stracił...). Pierwotna wersja faktycznie zawierała ten błąd,
później rozpowszechniła się „poprawna” wersja i ją zamieściłem tutaj.

Małpy z brzytwą

Cenię ten serwis za łowienie absurdów i rzetelne informacje, ale autor posta chyba się zapędził wypowiedziami o pokonaniu NK jej własną bronią. Ilość niezadowolonych użytkowników to bardzo subiektywna sprawa, u mnie na 86 znajomych zaledwie 4 osoby wysłały na śledzika łańcuszek, a więc niecałe 5% a nie 70%. - jeżeli u autora jest inaczej to współczuję znajomych. Przy okazji prztyczka w nos dostały te osoby, które dla poczucia popularności czy z innych powodów kolekcjonowały setki kontaktów, nierzadko obcych ludzi i konta fikcyjne. Ciekaw jestem jak teraz wyglądają ich "śledziki" :D

Bunt i niezadowolenie wynika z naszej mentalności - my po prostu musimy narzekać. Kiedy liczba użytkówników NK przekroczyła 8 milionów, podniosły się głosy, że to już koniec NK, że wszyscy juz znaleźli swoich znajomych i że jak NK czegoś nowego nie wymyśli to nie zatrzyma userów. No to "wymyśla" - czyli wprowadza sprawdzony produkt i... podnosi się głos "oddajcie naszą Naszą Klasę!". Tacy jesteśmy.

A strona z serią wiadomości „UWAGA! USUNĄĆ ŚLEDZIKA...” na środku ekranu, faktycznie wygląda żenująco. Świadczy o świadomości, edukacji i poziomie użytkowników, którzy nie wiedzą co to bijący rekordy popularności twitter i którzy traktują mikroblog jako jeszcze jeden nieudany czat.

Stąd wypływa nauczka dla NK.: Należy się pięć razy zastanowić zanim da się małpie brzytwę.

Ja się nawet po części

Ja się nawet po części zgadzam... To znaczy może po kolei: jaki jest odsetek niezadowolonych ze Śledzika naszoklasistów to pewnie tylko NK wie. Ja tylko wyrażałem ostrożne przypuszczenia (w bieżącej wersji artykułu odrobinę je jeszcze złagodziłem) oparte na zapewne niereprezentatywnej próbce znajomych i sygnałów od mych internetowych korespondentów.

Co do polskiego narzekania, to pewnie masz rację, na Naszej Klasie to szczególnie widać. Z drugiej strony NK opiera swój sukces na wielkiej masie zwykłych zjadaczy chleba, a nie na power userach, więc o tę oporną masę użytkowników powinna dbać, a jak się da, jakoś ją sobie wychowywać.

W sumie to nie jestem pewien, czy przeciętny użytkownik NK potrzebuje mikrobloga. (Swoją drogą, ja sam nigdy nie odczywałem potrzeby używania Twittera czy czegoś takiego.) Może ta „małpa” w ogóle nie chciała brzytwy? A może małpie przydałaby się brzytwa, tylko trzeba ją lepiej poinstruować, jak z niej skorzystać?

Najnowsza forma protestu

Znalazłem jeszcze taką wersję:

KONIEC ŚLEDZIKA! ZESPÓŁ NASZA KLASA SP.Z O.O. ul. Gen. J. Bema 2 50-265 Wrocław INFORMUJEMY WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW, ŻE NALEŻY W CIĄGU 24 h WKLEIĆ TEN TEKST NA 'SWOJEGO ŚLEDZIKA', ABY SIĘ GO POZBYC, W INNYM WYPADKU ŚLEDZIK POZOSTANIE W WASZYM PROFILU

Kolejne warianty :)

Administator: NK zrozumiało błąd jakim był śledzik dlatego nowy program bedzie usuniety ale tylko u tych osób którzy tego chcą. Te osoby niech wkleją tą wiadomość do swojego śledzika a za 1 godzine śłedzik bedzie usuniety z ich konta Administator

Uwaga! Kod na likwidacje Śledzia **4231424234124### Skopiuj całość do swojega śledzia po czym wyloguj się z naszej klasy i zaloguj ponownie - i po sprawie ! Uwaga ! Jeżeli usuniesz śledzia możesz go przywrócić tym samym kodem ;)

KONIEC ŚLEDZIKA! ZESPÓŁ NASZA KLASA SP.Z O.O. ul. Gen. J. Bema 2 50-265 Wrocław INFORMUJEMY WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW, ŻE NALEŻY W CIĄGU 24 h WKLEIĆ TEN TEKST NA 'SWOJEGO ŚLEDZIKA', ABY SIĘ GO POZBYC, W INNYM WYPADKU ŚLEDZIK POZOSTANIE W WASZYM PROFILU

Swoją drogą ciekawe czemu wszyscy nie ustają w kopiowaniu i wklejaniu oraz tworzeniu nowych bzdur widząc że nic się nie dzieje hehe.

kolejny wariant :D

Admin: to już ostatnia informacja, prosimy o DOKŁADNE skopiowanie tej wiadomości, proszę nie pomijać kodu na jej końcu - pozwoli nam to zliczyć, ile osób pragnie usunięcia śledzika. Pozdrawiamy, zespół Naszej-Klasy. kjd-49043u-43rv-vdsvggZ-6745DE Sk

hehee ten tekst to po prostu

hehee ten tekst to po prostu poezja - kod na końcu szczególnie.

usunąć śledzika

Nie zgadzam się z potraktowaniem zjawiska jako głupiego łańcuszka, którego rozesłanie ma sprowadzić jakiś cud.
Jest to zwykły wyraz niezadowolenia odbiorców usługi wymierzony w jej twórców.
Brzydkie i niezasadne jest stwierdzenie, że dano małpie nóż. Mimo iż narzędzia są przydatne (śledzik też może sie przydać) to jednak każde narzędzie po użyciu chciałoby się odłożyć gdzieś na bok a nie być bez przerwy do niego uwiązanym.
Śledzik po prostu bardzo się narzuca, zajmuje cały główny ekran (pod menu i reklamami) nie można go usunąć, nie można całkiem zwinąć, nie można przenieść. To są jego wady, a nie to że istnieje.

można usunąć

Ależ można usunąć. W ustawieniach prywatności zaznaczasz by nie można było dodawać Cię jako osoby śledzonej i by twoje wpisy były niewidoczne, od tej pory na twoim ekranie nie pojawiają się już żadne nowe wypowiedzi. Stare kasujesz używając symbolu umieszczonego bezpośrednio z prawej strony wypowiedzi.

Usunąć śledzika

Ja wybrałam metodę następującą: wchodzimy na stronę śledzika (Strona Główna -> śledzik), wybieramy "śledzę", a następnie ręcznie odklikujemy "nie śledzę" przy każdej osobie. Przy setce znajomych zajmuje to parę minut. Następnie ukrywamy stare wiadomości i cieszymy się napisem "brak wiadomości" w ekranie śledzika.

anty :D

kup śledzia i wsadź go do wspólnej lodówki w akademiku zaraz obok flaszki wódki- śledzik na pewno zniknie, wódka też. to działa!

A ja dzień po włączeniu

A ja dzień po włączeniu śledzika zauważyłam, że znajomy dodał tam taką wiadomość: http://www.wykop.pl/ramka/233615/sposob-jak-wylaczyc-sledzika (wśród wszystkich innych typu "co to k... jest za gówno?!"). Jak napisali tak też zrobiłam. W operze zadziałało i teraz nie mam w ogóle śledzika :)
Według mnie usługa jest bezsensowna - jak ktoś chce mieć coś takiego niech sobie twittera założy, lepszy, profesjonalny serwis.

"Usunięcie śledzika w 3

"Usunięcie śledzika w 3 krokach : 1.wchodzisz na http://nasza-klasa.pl/profile/remove 2.podajesz swoje hasło 3. gotowe"

zauważyłem że pojawiają

zauważyłem że pojawiają się już nawet hardkorowcy, którzy nie przeklejają całych łańcuszków, wklejają tylko kody, które podano w rzekomej instrukcji usunięcia. no i oglądam wpisy pokroju:
293486903jklsdfgu8349672

:)

i jeszcze o śledziku

A ja dzisiaj zobaczyłam to na śledzikach moich znajomych....

śledzik został już usunięty. Jeżeli ciągle go widzisz to wklej tą wiadomość z tym kodem: 5P13RD4L4J-5L3D21U a zniknie na pewno.

albo tylko to...

5P13RD4L4J-5L3D21U

swoją drogą ten KOD dość pomysłowy.

hit ze śledzika

J3273M-D38113M <-- Wklej cala ta wiadomosc, razem z tym kodem na sledzika, a on zniknie NATYCHMIAST! Potwierdzone przez administratora portalu Nasza-Klasa.pl!

jak to przeczytałam, prawie się popłakałam. zniewalająca szczerość wyznania "J3273M-D38113M"

DUREŃ

a ty co se myślisz że można se z ludzi taki jaja porobić.
Wiesz co jesteś żałosny.

J3273M-D38113M TO ZNACZY JESTEM DEBILEM.

Dodaję następne: Drodzy

Dodaję następne:

Drodzy użytkownicy, skoro nie chcecie Śledzika, usuniemy go. W takim wypadku o godzinie 00:00 Śledzik zostanie usunięty. Do tej godziny, każdy kto wyśle tą wiadomość, otrzyma prezent 'Pudełko czekoladek' oraz 200 Eurogąbek na prezenty dla przyjaciół

Dyrekcja Nasza-Klasa powiadamia, iż dnia 23 września 2009 śledźik został oficjalnie wyłączony. Jeśli dalej widzisz śledzika skopiuj ten tekst a dostaniesz 123456 eurogąbek od samego pana gąbki ,a śledzik juz nigdy nie zawita na twoim profilu

Pojawił się jednak pomysł nader szlachetny:

Wchodzimy na stronę http://www.pajacyk.pl i klikamy w pusty brzuszek pajacyka. W ten sposób przekazujemy 5 gr. Może w ten sposób w końcu Śledzik się na coś przyda. I za to nie ma żadnych prezentów ani nic...Wstawcie również to do siebie;))

na gazecie wyborczej

na gazecie wyborczej znalazłam artykuł na ten temat :) trochę już jednak spóźniony, bo coraz mniej pojawia sie dziwnych "kodów" na śledziku :)
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,7199418,Sledzik_zawstydzil_TurboD...

usunac sledzika z naszej klasy

Prosze usunac sledzika z naszej klasy

udostępnianie tekstu

Chcesz podzielić się z kimś innym swoim tekstem/zdaniem, wrzuć bądź wklej go na Wklej.se i otrzymaj specjalny adres pod którym będzie on dostępny.

Jak dobrze że ja na czas

Jak dobrze że ja na czas usunąłem konto na tej gównianej nk.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Wulgaryzmy są wygwiazdkowywane.

Więcej informacji na temat formatowania

design by Stainless Design