Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

dwunożny pies


metryczka
okres aktywności: 
styczeń 2010
popularność
e-mail: 
1
USENET: 
0
WWW: 
2

Ten pies urodzil się w wigilię 2002. Mial tylko dwie tylnie nogi...

pies Faith (1)

Na początku Jude posadzila go na deskorolce, by poczul ruch, następnie zachęcala go do skokow i poruszania się pionowego, dając mu w nagrodę jego ukochane maslo z fistaszkow. Nawet drugi, domowy pies, zachęcal Fajtha do chodzenia.

To niezwykle ale po 6 miesiącach wydarzyl się cud. Faith nauczyl się balansowac na tylnich nogach, utrzymywac się w pozycji pionowej, podskakiwac i w koncu chodzic. Po dalszych cwiczeniach w glębokim sniegu mogl juz isc w postawie pionowej, jak czlowiek.

pies Faith (2)

Faith kocha chodzic. Niewazne gdzie idzie, zawsze zbierają się wokol niego zaciekawieni ludzie. Szybko stal się slawny. Jego zdjęcia obiegly caly swiat drukowano je w tygodnikach a jego historię pokazywano w TV. Napisano o nim ksiązkę "With a Little Faith" . Byl takze pokazywany w jednym z filmow o Harry Potter.

pies Faith (3)

Jego wlascicielka Jude Stringfellow porzucila pracę nauczycielki i planuje turne po calym swiecie by prezentowac swego psa i glosic odczyty na temat:"nawet bez doskonalego ciala mozna miec doskonalą duszę i ochotę walki, wiara jest podstawą"

pies Faith (4)

pies Faith (7)

pies Faith (8)

pies Faith (9)

pies Faith (10)

W zyciu zawsze zdarzajdą się nie chciane rzeczy więc, by poczuc się lepiej nalezy umiec spojrzec na zycie od innej strony. Mam nadzieję, ze ten mail skieruje wasze mysli na nowe tory. Gdy zobaczycie te zdjęcia będziecie doceniac to co macie i będziecie się cieszyc kazdym pięknym dniem.

Wiara w to co się robi jest jest silą i okresla wartosc zycia. Jakie jest zadanie dla ciebie?:

Niewielkie.. prosba o przeslanie dalej tej fantastycznej historii..

komentarz

Historia dwunożnego psa jest prawdziwa [1]. Faith ma swoją stronę internetową i hasło w Wikipedii.

Trzeba tylko skorygować informację o tym, że pies był „pokazywany w jednym z filmow o Harry Potter”. Otóż, taka możliwość była jedynie rozważana kilka lat temu.

Wiadomość w większej części jest (kiepskim) tłumaczeniem angielskiego oryginału [2].

przypisy

[1] zob. np. Potter film hope for disabled dog, BBC News, 9 września 2004, http://news.bbc.co.uk/2/hi/americas/3641338.stm, data dostępu: 23 stycznia 2010

[2] A Dog Called Faith, Snopes.com, 20 lipca 2008, http://www.snopes.com/photos/animals/faithdog.asp, data dostępu: 23 stycznia 2010

Kiedyś dostałem pewną

Kiedyś dostałem pewną mutację tego łańcuszka. Żałuje, że to wywaliłem... W tamtej wersji pies w skutek wypadku stracił dwie nogi i nauczył się chodzić. Niektóre fragmenty tekstu były bardzo podobne. Generalnie historia miała być dowodem na cudowność świata, siły psiej woli etc.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Wulgaryzmy są wygwiazdkowywane.

Więcej informacji na temat formatowania

design by Stainless Design