Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

anegdota studencka

jako kobieta muszę


Uczennica/studentka chowa ściągawkę do biustonosza.

Dawno, dawno temu ktoś uraczył mnie opowieścią o dziewczynie piszącej maturę. Tak się złożyło, że podrzucono jej ściągawkę. Dziewczyna złapała papierek i niewiele myśląc schowała go do stanika. […]

zniżam się pańskiego poziomu


Egzaminator zniża się do poziomu studentów.

[jeden z profesorów wykładających na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w czasie egzaminu] położył się na podłodze i na pytanie [egzaminowanego] „co pan robi?" odpowiedział: „Zniżam się do pańskiego poziomu”.

brzydkie studentki do szafy


Egzaminator każe brzydkiej studentce wejść do szafy.

[…] „koleżanka koleżanki” miała egzamin ustny. Została wezwana do pokoju profesora, pada pierwsze pytanie, ona odpowiada. Profesor nagle jej przerwał i rzekomo powiedział: „Nie mogę na panią patrzeć, mogłaby pani wejść do tej szafki w rogu i stamtąd odpowiadać?”

pana nie ma w domu


Rozmówki portugalsko-polskie w polskich akademikach.

Studiując we Wrocławiu słyszałem, że w Dwudziestolatce (akademik U.Wr) za rasistowski incydent zawieszono dwóch studentów. Otóż mieszkali w pokoju z czarnoskórym kolegą, który nie bardzo mówił po polsku […]

tasiemiec abstynent


Tasiemiec opuszcza pijanego żywiciela.

Studenci po zaliczonej sesji balowali przez kilka dni (3 lub 5, tak mi opowiadano) i w końcu jeden nie wytrzymał i poszedł tam, gdzie nawet król chodził piechotą.

zagubiony indeks


Zagubiony studencki indeks odnaleziony w nieoczekiwanym miejscu.

[...] studentka przyszła do dziekanatu po swój indeks.

but w kredensie


Zmęczony po „imprezie” student zbija butem szybę w oknie, by przewietrzyć pokój. Nad ranem okazuje się, że...

[...] suto nakrapiana impreza się skończyła i nad ranem liczni goście leżeli 'nieżywi', stłoczeni na kilkunastu metrach kwadratowych studenckiego pokoju. W tej dusznej atmosferze któryś imprezowicz wreszcie się budzi i jęczy: „niech no ktoś otworzy okno, nie ma tu czym oddychać”. Jako że nikomu nie bardzo chce się ruszać z miejsca, ktoś w przypływie geniuszu rzuca ciężkim butem w okno. Słychać dźwięk tłuczonego szkła. [...]

impreza na nartach


Kobieta potrącona na schodach przez narciarzy zostaje skierowana na leczenie psychiatryczne.

narty0.png
Otóż kiedyś grupa studentów bawiła się na imprezie w mieszkaniu w bloku u jednego z nich. I jak to z imprezami bywa, tak i ta była suto zakrapiana. Jakoś w środku nocy impreza przycichła, część gości się wykruszyła a pozostałym studentom, równo naprutym, zaczęło się nudzić. Ale od czego studencka pomysłowość - za drzwiami od pokoju gospodarza znaleźli stare narty. A jak są narty to trzeba na nich zjeżdżać...

misja na Marsa


Pod wpływem alkoholu (lub narkotyków) studenci udają astronautów.

Podczas mocno zakrapianej imprezy w akademiku studenci pakują kolegę w karton, na którym piszą: „Misja na Marsa” i wyrzucają przez okno. Przyjeżdża policja, pogotowie, bo ktoś tam zgłasza wypadek. Policjanci wchodzą do pokoju w akademiku i zastają rozbawioną grupę z drugim kartonem przygotowanym do „startu” i podpisanym „Misja ratunkowa”.

gwałt na studencie


Student usypiany chloroformem i gwałcony przez współmieszkańców akademika.

Kiedyś kilka osób opowiedziało mi taką historię (w Poznaniu, acz nie pamiętam, gdzie się te wydarzenia miały rozgrywać).

A więc, (w skrócie) w akademiku medycznym mieszkał sobie w jednoosobowym pokoju student. Po pewnym czasie zaczął odczuwać ból w okolicy odbytu. Poszedł do lekarza, a ten mu się pyta, czy nie jest przypadkiem gejem. Na co student odpowiada, że nie. Ale dało mu to do myślenia. Przeprowadził śledztwo i okazało się, że dwóch studentów z pokoju naprzeciwko, codziennie w nocy przychodziło do niego, kiedy spał (wcześniej dorabiając sobie klucz), przykładali mu do nosa chloroform i sobie, mówiąc wprost, dogadzali.

Subskrybuj zawartość
design by Stainless Design