Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

jedzenie

biała plamka na spodzie hamburgera


Środki przeciwwymiotne w fast foodzie.

[...] historia białej plamki na spodzie bułki z McDonalda — ponoć jest to znamię pozostawione po wstrzyknięciu do jej wnętrza środków przeciwwymiotnych.

pizza z grzybkami halucynogennymi


Efektowne konsekwencje przypadkowego spożycia grzybów halucynogennych.

Pewien student [...] lubi sobie użyć. Kupił kiedyś grzybki halucynogenne i zostawił je w lodówce. Planował je spożyć wieczorem.

Murzyn zjada mi zupę!


Klient baru zastaje Murzyna jedzącego pozostawione na chwilę jedzenie.

Rzecz działa się podobno w Krakowie, jakoś tak zaraz po stanie wojennym (1981 rok). Do mlecznego baru weszła pewna pani i zamówiła sobie obiad. Barszcz i pierogi. Z trudem znalazła miejsce przy „stoliku”, takim do jedzenia na stojąco, postawiła swój obiad, i poszła zapłacić. Wraca, patrzy, a przy „jej” stoliku murzyn!!! Zajada barszcz! Na szczęście zostały jeszcze pierogi odsunięte na bok. Cóż było robić? Pani podeszła do stolika, popatrzyła na murzyna ze złością i wyrzutem, po czym przysunęła sobie pierogi i zaczęła jeść.

FishMac bez ryby


Uczulony na rybę klient wytacza McDonaldowi proces po otrzymaniu przez pomyłkę FishMaca — adwokaci korporacji wygrywają proces, dowodząc, że FishMac nie zawiera ryby.

Nie pamiętam gdzie, chyba na Malcie jakiś gościu pozwał do sądu McDonald's za to, że zadławił się ością w FishMacu i żądał sporego odszkodowania. Sprawę przegrał gdyż McDonald's udowodnił, że w ich pożywieniu nie ma ani grama ryby.

Subskrybuj zawartość
design by Stainless Design