Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

oddawaj skarb!


Imprezowicze szukają skarbu pod wanną.

Była impreza. Typowa domówka polskich licealistów, kiedy rodzice postanawiają zrobić sobie wakacje bez dzieci. Wszystko to u schyłku wyzwolonych lat dziewięćdziesiątych, także oprócz alkoholu goście zaopatrzyli się w dżointy, tabletki ekstazy i klej.

Zabawa zdążyła rozkręcić się na całego, kiedy ktoś rzucił hasło, że pod wanną ukryty jest skarb. Zamroczone używkami towarzystwo, niewiele myśląc, rzuciło się do piwnicy celem znalezienia sprzętu godnego odkrywcy: łopaty, szpadle, ktoś nawet znalazł kilof. Wannę wyrwano i przestawiono, a następnie zaczęto kuć znajdującą się pod nią podłogę. Zabawa skończyła się na wyrąbaniu dziury, przez którą imprezowicze dostrzegli spoglądającego na nich z przerażeniem sąsiada z dołu. Krótkiej wymianie spojrzeń towarzyszyła chwila ciszy, którą w końcu przerwał jeden z licealistów, krzycząc:

— Oddawaj skarb, k...o! [1]

Pijackie i narkotyczne ekscesy to, rzecz jasna, wdzięczny temat legendy miejskiej, ale ta historia jest chyba zbyt absurdalna na „fakt autentyczny”? Gdzie tam! „Z cyklu prawdziwe historie”, „[u] znajomego mojego brata” [2], „[z] życia wzięte” [3] etc. — takimi zwrotami okraszana jest ta historyjka.

podobne legendy

przypisy

[1] „signallost”, 6 lipca 2011, http://atrapa.net/node/2909

[2] wypowiedź internauty „cocaineride” na forum SkiForum.pl w wątku Kawały, 7 grudnia 2006 http://www.skiforum.pl/showthread.php?t=239&page=5, data dostępu: 7 lipca 2011

[3] wypowiedź internauty „ORLONnet” na forum.joomla.org otwierająca wątek Z życia wzięte, 7 grudnia 2005, http://forum.joomla.org/viewtopic.php?f=132&t=23402, data dostępu: 7 lipca 2011

bash

Od sześciu lat figuruje owa historyjka na bashu:
http://bash.org.pl/search/?q=oddawaj+skarb

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Wulgaryzmy są wygwiazdkowywane.

Więcej informacji na temat formatowania

design by Stainless Design