Podsłuchujemy internetowy głuchy telefon: listy łańcuszki, miejskie legendy, pogłoski, mistyfikacje, faktoidy, owcze pędy i koty w butelkach.

pandemia grypy = eksterminacja


metryczka
okres aktywności: 
lipiec-sierpień 2009
popularność
e-mail: 
3
USENET: 
0
WWW: 
35

Świńska grypa wygenerowała mniej lub bardziej szalona teorie spiskowe. Powielane są one na blogach i krążą za pośrednictwem poczty elektronicznej. Teksty te są kopiowane, sklejane, wycinane, tworząc różnorodne mutacje. Najczęściej chyba kopiowany jest następujący tekst:

Pełny Alert! Sprawa nie cierpiąca zwłoki. Sprawa szczepień dotyczy nie
tylko wszystkich Polaków, ale całej ludzkości! Polacy jak zwykle
trzymani są w niewiedzy przez "nasze" media. W moim postingu po
angielsku, chodzi o spisek zapięty na ostatni guzik: rozpętać pandemie
śmiertelnej grypy przez przymusowe szczepienia w Ameryce Płn., Europie
i Japonii za kilka miesięcy.

Szczepionki są wymieszane ze śmiertelnym wirusem, który - jak
udowodnili naukowcy - pochodzi nie z przyrody, lecz *z laboratoriów*.
Jest kombinacją kilku zwierzęcych wirusów, których normalnie człowiek
nie przenosi. Szczepienie zapewnia katastroficzne rozprzestrzenianie
się wirusa od człowieka do człowieka. Kombinacje wirusową sformułowano
na maksymalną szkodę. Szczepienia rozpoczną prawdziwą pandemię...

Śmiertelny wirus co niby "sam" wypłynął w Meksyku, odkryto w partiach
szczepionek na zwykłą grypę, przysłanych przez *firmę Baxter*. Firma
posiada nowoczesne zakłady pod Mexico City oraz w Austrii. Baxter
wysłał partie zatrutej szczepionki do Niemiec, Austrii, Czech i
Słowenii na próbne szczepienia. Zwarty blok tych państw mógłby być
fałszywie przedstawiony jako ognisko wyjściowe śmiertelnego wirusa w
Europie. Eksperci stwierdzili, że objętość materiału Baxtera
dostarczonego do próbnych szczepień wystarczyłaby na zabicie ludności
globu kilka razy!

*Tylko przez przypadek* pracownik czeskiego laboratorium wstrzyknął
materiał zwierzętom, stwierdzając natychmiastowe ich zgony.

Wszczęto alarm, wszyscy pracownicy czeskiego laboratorium trafili na
kwarantannę; pracownicy austriaccy - do szpitala w Wiedniu, po czym
japoński Panasonic zapobiegawczo ewakuował swoich pracowników z
Europy. Następnie *była eksplozja paczki z zatrutą szczepionką* w
pociągu ekspresowym w Szwajcarii. Paczkę wieziono z Baxtera w Meksyku
do laboratorium szwajcarskiego. Okoliczności wybuchu wskazują na
spisek. "Szczepionka" wskutek wybuchu rozeszła się przez system
klimatyzacji po całym pociągu w formie aerozolu - najbardziej
skuteczny sposób skażenia wszystkich pasażerów.

Sprawę wyciszono, ofiar nawet nie poddano obserwacji. W USA gotowe są
plany i ustawy stanu wyjątkowego w przypadku pandemii, ustawy
uprawniające rząd i wojsko do przymusowych szczepień ludności i
likwidacji w przypadku oporu, dziesiątki jeśli nie setki miejsc na
masowe groby - setki tysięcy trumien - obozy dla krnąbrnych itp.

Austriacka dziennikarka śledcza *Jane Burgermeister* zebrała dowody i
zaskarżyła zbrodniczą klikę (przemysł farmaceutyczny, Światową
Organizację Zdrowia, prezydenta Obamę itd). Przygotowała również
dokumenty do zastosowania w poszczególnych krajach.

Polska jest już ofiarą próbnych szczepionek ostatniego lata, celowo
skażonym materiałem *z firmy Novartis*. Jeszcze raz wypłynęła korupcja
Polaków, którzy za srebrniki zrobią wszystko dla zbrodniczej globalnej
kliki. Kanada właśnie ogłosiła plany szczepień, jeszcze
nieprzymusowych, ale gdy rozpęta się śmiertelna grypa od pierwszych
"szczepień", ludzie będą się pchać pod igłę. Według Burgermeister,
masowe zaskarżanie przez obywateli we wszystkich namierzonych krajach
może zapobiec nadchodzącej katastrofie. Potrzeba pilnie przetłumaczyć
na polski - i działać! Na nic troska o pracę i rodzinę, skoro możemy
już za kilka miesięcy nie żyć.

Niestety, tu wychodzi ogłupienie Polaków przez media i zaprzątanie ich
głów śmieciami jak teczki czy bolki, zamiast edukacji w zakresie życia
i śmierci. *Jest za pięć dwunasta.*

Autorem tego tekstu (nie zawsze jest zresztą to odnotowywane) jest Piotr Bein, Polak mieszkający w Kanadzie. Prowadzi on blog o wdzięcznej nazwie grypa666.wordpress.com. Na tym dość aktywnym blogu Bein wraz z grupą swoich zwolenników głosi te i podobne stwierdzenia dotyczące rzekomego spisku grypowego. Bein łączy w propagowanej przez siebie ideologii nieufność do wielkich koncernów i organizacji międzynarodowych (WHO, Unia Europejska itd.), sprzeciw wobec żywności modyfikowanej genetycznie, ogólny ekologizm i wątki patriotyczne. Na blogu grypa666.wordpress.com jest nawet miejsce na link do wywiadu z Davidem Ickiem (tego od reptalian...), co wiarygodności raczej nie dodaje.

Świńska grypa może oczywiście budzić niepokój, jej pandemia wydaje się dosyć zagadkowa, wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, w gruncie rzeczy trudno powiedzieć, co przyniosą najbliższe miesiące. Nie dziwi więc rozprzestrzenienie rozmaitych domysłów i hipotez. Teorie spisku równie trudno obalić, jak udowodnić, pozwolę więc sobie tylko na luźne usypisko faktów:

 • Faktycznie na początku 2009 roku do Czech, do laboratorium badawczego firmy Biotest trafił materiał skażony wirusem ptasiej grypy [1]. (Jak się później okazało, znalazł się on także w laboratoriach w Austrii, w Niemczech i na Słowenii [2].) Sprawa wyszła na jaw po tym, jak zaczęły zdychać fretki, którym podano szczepionkę. Osoby, które miały kontakt ze zwierzętami hospitalizowano, podano im lek Tamiflu. Badania wykazały, że żadna z nich nie była zakażona wirusem ptasiej grypy [1]. Według przedstawicieli koncernu Baxter (skąd pochodził skażony materiał) do zagrożenia doszło w wyniku zamiany materiału badawczego — zamiast wirusa zwykłej grypy przez pomyłkę wysłano wirusa ptasiej grypy [2]. Nie wiem, jacy eksperci stwierdzili, że „objętość materiału Baxtera [...] wystarczyłaby na zabicie ludności globu kilka razy!”.
 • Faktycznie 27 kwietnia 2009 roku w szwajcarskim pociągu doszło do eksplozji pojemników z wirusem świńskiej grypy [3]. Według oficjalnej wersji pojemniki przewoził pracownik szwajcarskiej instytucji badającej grypę, do wybuchu doszło w wyniku niewłaściwego zapakowania suchego lodu w hermetycznych pojemnikach. Twierdzono, że znajdujący się w pojemnikach szczep nie stanowił zagrożenia dla ludzi.
 • Odnośnie do stwierdzenia „Polska jest już ofiarą próbnych szczepionek ostatniego lata” to najprawdopodobniej chodzi o wydarzenia z października 2007 roku, kiedy policja zaczęła badać szokującą sprawę testów szczepionki przeciwko ptasiej grypie [4]. W testach brało udział 350 pacjentów z Grudziądza i okolic, w tym bezdomni. Uczestnicy eksperymentu utrzymywali, że zostali wprowadzeni w błąd i nie byli świadomi, że chodzi o szczepionkę przeciw ptasiej grypie. Podejrzewano nawet ofiary śmiertelne, jak donosiła „Gazeta Pomorska” [5]:

  Mieczysław Wacławski, kierownik schroniska im św. Brata Alberta w Grudziądzu obawia się, że szczepionki mogły mieć wpływ na zgon jego podopiecznych. - Nigdy tak nie było, żeby nam opustoszało schronisko - opowiada. - Zbyt dużo bezdomnych nie pojawiło się u nas na zimę, choć zwykle wracali. Próbowaliśmy ustalić, gdzie są zwłaszcza nasi stali bywalcy. Jak się okazało, aż 19 zmarło! Od dawna nie dawało mi spokoju, co się z nimi dalej dzieje, po przyjęciu szczepionek przeciw wirusowi ptasiej grypy. [...]

  Dzień później ta sama „Gazeta Pomorska” skorygowała te doniesienia [6]:

  To kierownik Schroniska im. św. Brata Alberta Mieczysław Wacławski ze zgrozą doliczył się, że nie żyje aż 19 z bezdomnych, którzy w ubiegłym roku mieszkali w jego placówce lub zaglądali do niej. Wczoraj, po wizycie w prokuraturze, sprecyzował, że tylko kilku ze zmarłych było szczepionych.
  Ostatecznie Prokuratura w Grudziądzu odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie śmierci podopiecznych schroniska:
  [...] Jak ustaliliśmy trzy z czterech osób wymienionych przez kierownika [schroniska] rzeczywiście były szczepione w ramach badań klinicznych. Kierownik twierdził ponadto, że trzy osoby zmarły. My z kolei ustaliliśmy, że jedna z tej trójki żyje. Zmarły natomiast dwie pozostałe osoby, z których jedna cierpiała na inne, poważne schorzenie, które było przyczyną śmierci. [7]

  Prokuratura postawiła jednak organizatorom testów inne zarzuty [8].

 • Trwają prace nad masową szczepionką przeciwko świńskiej grypie. Szczepionka musi być gotowa na wrzesień/październik tego roku. Oznacza to, że badania nad skutecznością i bezpieczeństwem szczepionki muszą ulec skróceniu, co może zwiększyć ryzyko. Jak donosiła 14 sierpnia „Rzeczpospolita” [9]:

  [...] Nie wiadomo jeszcze nawet, czy do uzyskania odporności na wirusa A/H1N1 wystarczy jeden zastrzyk, czy potrzebne będą dwa. Nie wiadomo też, czy można będzie nowy preparat stosować razem ze szczepionką przeciw grypie sezonowej.

  Anne Schuchat z amerykańskiego Centrum Prewencji i Kontroli Chorób przyznaje, że program szczepień może się rozpocząć, zanim naukowcy przedstawią dowody na bezpieczeństwo stosowania nowego preparatu. [...]

  [...]

  Jak przyznaje w oficjalnym komunikacie WHO, w Europie testy nowej szczepionki prowadzone są... bez prawdziwej szczepionki. Ponieważ preparatu przeciw nowej grypie nie było, na ludziach testowana jest szczepionka „udawana”. Firmy farmaceutyczne wykorzystują wirusy grypy, które nie występowały w danej populacji, a które mogą grać rolę A/H1N1. Ma to przyspieszyć testy nowego medykamentu.

  Ryzyko jest realne — w 1976 roku w wyniku powikłań poszczepiennych kilkaset Amerykanów zachorowało na poważną chorobę neurologiczną [9]. Z drugiej strony trudno powiedzieć, ile osób by zmarło, gdyby nie akcja masowych szczepień przeciwko grypie.
 • Nawet szczepienia przeciwko zwykłej, sezonowej grypie budzą kontrowersje wśród specjalistów. W 2006 roku na łamach „British Medical Journal” opublikowano serię artykułów (zarówno za, jak i przeciw) w kwestii szczepień przeciwko zwykłej grypie. Według Toma Jeffersona — wbrew zapewnieniom organizatorów kampanii szczepień — brakuje mocnych dowodów na skuteczność szczepień przeciwko grypie sezonowej [10].
 • Z kolei dr Paweł Grzesiowski, kierownik Zakładu Profilaktyki Zakażeń i Zakażeń Szpitalnych w Narodowym Instytucie Leków w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” [11] na pytanie o sensowność szczepień przeciw grypie sezonowej w tym roku odpowiada:
  Wręcz trzeba się zaszczepić‚ żeby nie dopuścić do spotkania się dwóch wirusów w jednym organizmie. Za miesiąc szczepionki będą dostępne w aptekach. Zaszczepić się powinni właściwie wszyscy powyżej szóstego miesiąca życia‚ również kobiety w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

zabicie ludności globu kilka razy

"Nie wiem, jacy eksperci stwierdzili, że „objętość materiału Baxtera [...] wystarczyłaby na zabicie ludności globu kilka razy!”. "
To bardzo proste - jeden nóż kuchenny też wystarczy do zabicia ludności globy kilka razy ;)

Pandemia

Sprawa jest prosta - wielkie pandemie grypy (hiszpanka, azjatycka, hong-kong) wybuchają co kilkadziesiąt lat. Od epidemii hong-kong minęło już ponad 30 lat. Kolejna pandemia była tylko kwestią czasu - chodzi o to, że dorasta kolejne pokolenie, które nie zetknęło się z poprzednią pandemią. Tak w każdym razie tłumaczył mi to parę lat temu pewien mikrobiolog. Jak widać, miał rację.

"pandemia"

"Jak widac mial racje" - pisze Alia. Widac z czego? Z paru bledow jak np. czas prob szczepionki Novartisa w Grudziadzu i insynuacje, ze reszte "rowniez" wyssalem z palca? Zobacz sobie jeden z drugim materialy zebrane do pozwow na www.theflucase.com
A co powieta nt. sztucznosci wirusa H1N1, naciagania definicji poziomu 6 i pandemii przez WHO, totalitarnych przygotowan we Francji, Grecji, USA do przymusowych szczepien niewyprobowanymi szczepionkami? A co o niemozliwosci "pomylki" jaka udawal Baxter?
Mowita, ze nie moglista znalezc opinii naukowca o zabijalnosci "pomylkowego" materialu Baxtera rozprowadzonego z Chicago do 18 panstw (prawdopodobnie w tym Austria, Niemcy, Slowenia i Czechy)? To wyostrzta niuch, chyba ze jestesta z jelit i macie antydotum, wiec nas, reszte, w de...

Najzabawniejsze, że ja

Najzabawniejsze, że ja nawet nie czepiałem się tej pomyłki co do czasu prób szczepionki z Grudziądza... Właściwie to moja pomyłka, bo nie zauważyłem tej rozbieżności i tego nie skomentowałem.

A zamiast strzępienia klawiatury tudzież gwarowych stylizacji prościej byłoby dać link do opinii owego naukowca, nieprawdaż?

wysil się trolu i pogrzeb

wysil się trolu i pogrzeb trochę więcej.

...

ten artykuł jest tendencyjny

bein ma rację

jakieś konkrety?

jakieś konkrety? co do tendencyjności artykułu i posiadania racji przez P.Beina

właśnie przyszło e-meilem

"WITAM I INFORMUJĘ, ŻE NIEMIECKI DZIENNIKARZ DOTARŁ DO TAJNEGO ROZPORZĄDZENIA WHO (Światowa organizacja zdrowia) KTÓRE NAKAZUJE W ZWIĄZKU Z NIEKONTROLOWANYM NAPŁYWEM IMIGRANTÓW NA TERYTORIUM U.E PRZEPROWADZANIA AKCJI SZCZEPIEŃ OCHRONNYCH PRZECIW CHOROBOM POWSZECHNIE WYSTĘPUJĄCYM W AZJI I AFRYCE KTÓRE SĄ ŚMIERTELNYM ZAGROŻENIEM DLA EUROPEJCZYKÓW...
SZCZEPIENIA MAJĄ BYĆ REALIZOWANE NA OGROMNĄ SKALĘ PRZEZ SŁUŻBY MEDYCZNE CYWILNE JAK I WOJSKOWE.
WYTYCZNE WHO W TEJ SPRAWIE PRZYJĘŁY DO REALIZACJI WSZYSTKIE RZĄDY KRAJÓW UNII..."
i tak dalej i temuż podobnież
"Zamiarem spiskowców jest po prostu dokonanie masowego ludobójstwa na znacznej części populacji Stanów Zjednoczonych przy pomocy genetycznie zmanipulowanego wirusa pandemicznej grypy." masowe ludobójstwo to jak masło maślane a skoro to "Unia Europejska" to gdzie USA i vice versa?
"Wirus ten dostarczono przez WHO na początku 2009 roku" to już trochę czasu minęło
wygląda że nastąpiła reaktywacja bełkotu z tegoż roku
http://forum.gazeta.pl/forum/w,32,101495276,101497379,Moze_tak_dla_odmia...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość tego pola nie będzie udostępniana publicznie.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w klikalne odnośniki.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Wulgaryzmy są wygwiazdkowywane.

Więcej informacji na temat formatowania

design by Stainless Design